Pondělí, 01 Říjen 2012 14:25
oldtimer-frymburk-2012-mercedes-230-1938

Do Frymburku dorazí padesátka historických vozů včetně slavného Rolls Roys

Fandové historických vozů by měli svou pozornost přemístit k Lipenskému jezeru. V městečku Frymburk u jezera Lipno se v sobotu 6. října uskuteční výjimečná akce, kterou můžete spojit třeba s projížďkou na kole či inline bruslích. Díky spolupráci s Hornorakouským autoklubem veteránů bude na náměstí ve Frymburku od 12.30 do 15.00 vystaveno téměř 50 historických vozů pocházející až z roku 1928! Co kus, to cenný originál

 

Ke zhlédnutí budou vozy světových značek např. legendární Tatra 57 z roku 1934, BMW 328 z roku 1936, ale také Mercedes či slavný Rolls Roys. Návštěvníci si budou tak moci zblízka prohlédnout i vyfotografovat fascinující modely, které psaly historii automobilového průmyslu.

Malebné náměstí ve Frymburku se v sobotu 6. října promění ve velkou přehlídku „oldtimerů"

frymburk-oldtimer-bmw-328-1936

Pořadatelé akce, kterým je Oberösterreichischer Motor Veteraner Club, si pro svou každoroční akci nevybrali Lipensko náhodou.

„Lipenské jezero se v rakouském příhraničí těší stále větší oblibě a Frymburk patří k jeho nejkrásnějším místům. Místní radnice v čele s panem starostou Oto Řezáčem nám vyšla maximálně vstříc, a proto nás velmi těší, že můžete přijet ukázat naše krásné vozy na nádherné frymburské náměstní", řekl Mag. Helmfried Thalhammer z Oberösterreichischer Motor Veteraner Club.

Přehlídka „oldtimerů", jak se historické vozy nazývají, začne v půl jedné a potrvá zhruba tři hodiny. Zatímco na náměstí bude probíhat přehlídka vozů, jejich majitelé si během okružní plavby lodí Adalbert Stifter prohlédnou Lipenské jezero. Po 15. hodině se kolona veteránů rozjede a bude pokračovat po zvolené trase okolo Lipenského jezera přes Horní Planou a Zadní Zvonkovou zpět do Rakouska.

Vstup na přehlídku je zdarma a pro motoristy bude po dobu konání akce omezen průjezd náměstím pouze jedním jízdním pruhem.

Autor: Ing. Martin Řezáč, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

Změny, tiskové chyby a omyly vyhrazeny!